ikona kontaktikona biblioteka szkolenikona trenerzy

Wojciech Grzybowski

kom. 502 304 567

 

Siedziba firmy:

ul. Imbirowa 13A

54-066 Wrocław

NIP: 6181595565
biuro@bt.edu.pl

Początek Roku to zawsze czas przemyśleń, podsumowań, wspomnień oraz pojawiających się nowych pomysłów, które często przemieniają się w plany i postanowienia. Jest to szczególnie ważny czas dla osób, które czują potrzebę zmiany i rozwoju. Z nadzieją na szczęście i sukces, zaczynamy deklarować sobie i przed całym światem, o rozpoczętym nowym etapie w życiu. Codzienne obserwacje z lat poprzednich oraz rozmowy z klientami, z którymi zaczynam spotkania w formie coachingu dowodzą, że dla dużej większości ten okres się niestety kończy, a deklarowane postanowienia legną w gruzach i sam zapał przeistacza się w „słomiany”. Zapał gaśnie
pod wpływem mijającego czasu lub „powiewu przypadkowych okoliczności”. Wielu deklaruje, że nawet nie rozpoczyna tej iluzji Noworocznych postanowień bo już nikt w nie nie wierzy. Podczas pracy z klientami coachingu postanowienia zachowują się jak Feniks, który powstaje z popiołów. Może to oznaczać, że tli się nadzieja i szansa aby poradzić sobie z tą osobistą zmianą. Jak to zrobić aby postanowienia przemieniły się w nową jakość życia? Przedstawiamy 4 sprawdzone metody, które mogą Wam pomóc w rozwoju w 2018 roku. Skorzystanie już tylko z jednej z nich może nadać nową jakość i efektywność Twoje pracy nad sobą prywatnie i zawodowo. 

 

BUDUJ SWOJĄ TOŻSAMOŚĆ 

Błąd jaki przede wszystkim popełniamy polega na tym, że podczas tworzenia i realizacji postanowień skupiamy się na nowych zachowaniach takich jak: nauczę się języka angielskiego, będę uprawiał sport, rzucę palenie, będę mniej jadł. A to powoduje, że bardzo ortodoksyjnie lub „zero-jedynkowo” podchodzę do zmiany siebie. W konsekwencji, nie mówię po angielsku, nie uprawiam sportu, palę i obżeram się bez opamiętania. A gdyby chwilę się zastanowić i pomyśleć dlaczego to jest dla mnie ważne? A przede wszystkim: Kim będę jak już wypełnię swoje postanowienie?. Fundament, który może być podstawą do Twojej zmiany jest ukryty w Twojej tożsamości. Zamiast mówić będę uprawiać sport może warto aby zadeklarować sobie, że będę wysportowany a następnie zastanowić się po czym to rozpoznam lub co będzie dla mnie dowodem sportowej tożsamości. Warto aby stworzyć sobie listę wskaźników takich jak: będę prowadził zdrowszy styl życia, będę więcej spacerował, kupie sobie krokomierz i będę robił 10 tys kroków dziennie, będę chodzić po schodach, będę chodził z żoną na regularne spacery - nordicwalking, będę biegać dwa razy w tygodniu, będę ćwiczył z dziećmi o poranku, kupię sobie strój sportowy, kupie karnet na basen, będę pił wodę zamiast kawy itd. Wyższość tej metody polega na tym, że tworzymy wiele czynników pozwalających nam osiągnąć lepszą jakość życia a mała porażka nie spowoduje lawinowego zażegnania Noworocznej deklaracji. Co więcej działamy bezpośrednio na własną osobowość, która jest konsekwencją wielu działań i sposobu bycia.

 
PORAŻKI POTRAKTUJ STRATEGICZNIE JAK INTERWAŁ

Odnosząc się jednocześnie do potencjalnych porażek należy pamietać, że są one dowodem, że uczestniczymy w realnej zmianie a porażka jest okazją do chwilowej przerwy, która jest nam również potrzebna. Warto wtedy zastosować się do metody Marilee Adams, która w książce „Myślenie pytaniami” wskazuje konkretne pytania, które pozwalają nam się przestawiać i nawracać na drogę zmiany po zaistaniałej porażce: Co się stało? Czego się o sobie dowiedziałem - nauczyłem? Czego tak naprawdę chcę? Co najlepiej teraz mogę zrobić? Co zrobię? Porażka staje się chwilową przerwą w podróży, która jest doskonałą okazją do uczenia się siebie, o sobie. A samo chwilowe zaniedbanie staje się taktyką, którą stosują sportowcy - biegacze i nazywają to interwałem. Kiedy chcesz zacząć biegać dłuższe dystanse to dzielisz je na mniejsze etapy, część z nich biegniesz szybciej, aby pokonać ustalony dystans a część biegniesz wolniej aby odpocząć, w konsekwencji uzyskujesz upragniony cel.

 
DOKONUJ EWOLUCJI ZAMIAST REWOLUCJI 

Co więcej wszelkie tendencje powracania do starych nawyków mogą paradoksalnie być dla nas bardzo dobre i świadczyć o potrzebie balansu utrzymania siebie w rozwoju. Jak pisze Barry Johnson w swojej książce „Zarządzanie Polaryzacją” nową rzeczywistość, nasze zmiany, warto naturalnie polaryzować tak jak to odbywa się z naszym oddychaniem. Aby oddychać potrzebujemy wdychać i wydychać. Nie da się oddychać na samym wdechu lub samym wydechu. Tak samo ze zmianą. Nie jesteśmy w stanie przeistoczyć się w inną osobę z Jasia Fasoli w Alberta Einsteina. Rozwój siebie to stały proces kreowania siebie, ewaluowania siebie. Model Zarządzania Polaryzacją polegają na ewaluowaniu sobą i balansowania nowego ze starym. Możemy być tym kim jesteśmy mocno skupionymi na pracy i obowiązkach i jednocześnie być osobami wysportowanymi, czyli tym kim pragniemy lub powinniśmy. Klucz to umiejętność przeistaczania się z każdej roli z osoby poświęcającej się pracy na osobę poświęcającą się swojej „tężyźnie” sportowej. Wszelkie ortodoksyjne fokusowanie się na jednej z tych dwóch rzeczy nigdy nie będzie dla nas pozytywne. Klucz jak mówi Regina Brett w książce „Kochaj” zachęca do tego aby „łączyć” czyli być osobą poświęcającą się pracy i jednocześnie osobą wysportowaną. Zbytnie fokusowanie się na pracy powoduje pracoholizm, a zbytnie poświęcanie się aktywności sportowej również nie wróży nic dobrego i kończy się uzależnieniami od endorfin, które wypracowuje tylko przy pomocy aktywności fizycznej.

 
KARM SIĘ PIERWIASTKIEM SZCZĘŚCIA

Kolejny bardzo ważny element, który wpływa na skuteczność naszego rozwoju, zmiany i radzenia z postanowieniami to świadoma umiejętność wywoływania w sobie wspomnianego „pierwiastka szczęścia” endorfin, szczególnie z rożnych źródeł. Możemy to uzyskać min. poprzez skupianie się na pozytywach z zaistniałej zmiany, doceniania postępów. Przyłapuj się na czerpaniu małych sukcesów. Również w ewentualnym przerwaniu działań lub nawet zaprzestaniu realizacji postanowienia dostrzegaj korzyści bo na pewno takie są. Kiedy postanawiasz biegać co drugi dzień a trafia się Tobie 3 dni przerwy wyjaśnij sobie co dzięki temu innego zyskałeś, czego nie straciłeś. Dostrzeż, że przerwa pozwoliła Tobie zregenerować mięśnie i rozpocznij po prostu od nowa. Gdy postanawiasz nie jeść słodyczy a tu się trafi impreza z ciastami. Zauważ, że dzięki temu przypomniałeś sobie jak smakuje dobre ciasto. Doceń siebie za spontaniczność i dobrą zabawę w towarzystwie. Organizatorom może być miło, że jesteś i Tobie zasmakowało. Brak informacji zwrotnej od Ciebie mogło by być „gorzką pigułką” dla nich. Co więcej organizm mógł się dzięki temu pożywić dawką cukru i na chwilę doładować. Impreza minęła wracasz do swojej diety bezcukrowej i zaczynasz od nowa z nową siłą. 

 
KREUJ NOWE MYŚLENIE

Mamy tendecję do postanawiania sobie wszelkich czynności lub tworzenie wielu zakazów, które powinny uczynić nas szczęśliwszymi. Tak pewnie by było, gdyby nie fakt, że deklarowana zmiana tworzona jest na poziomie czynności, działań i oczekiwanej aktywności bez zmiany czegoś ważniejszego czyli sposobu myślenia o sobie, o innych, o świecie. Zachęcam, wyjątkowo w roku 2018 zmienić swoje podejście do postanowień i przede wszystkim wprowadzić deklaracje myśli o sobie. Przykładowo „Będę częściej myślał pozytywnie” tzn. kiedy zacznę się deprecjonować i udowadniać jaki to ja beznadziejny jestem, przerwę mój negatywny wywód i zacznę myśleć o dotychczasowych sukcesach. Tutaj warto mieć, kilka odnośników, które będę aktywował właśnie w chwili słabości. Regina Brett w książce „Kochaj” wspomina o słoiku szczęścia, do którego wrzucam krotko opisane chwile szczęścia i osobistego zachwytu, do którego szczególnie sięgam kiedy przechodzę trudniejszy czas. To jest jeden z wielu przykładów ale to co jest najważniejsze, to fakt że nawyki zmieniam przez zmianę myślenia. Ktoś kiedyś powiedział jeśli wydaje Ci się, że masz problem to może problem jest w tym, że źle Ci się wydaje. Zmieniając myślenie zmieniam postrzeganie a problem, może stać się dla mnie okazją. W filmie Bodygard Zawodowiec Samuel Jackson, który się wcielił w rolę seryjnego mordercę, którego jeszcze nikt i nic nie zniszczyło zwykł mówić, „że jak życie daje Ci cytrynę, dokup wódkę i idź na imprezę”. A to może oznaczać, że jak trafia się Tobie okazja przerwania w postanowieniach to zrób sobie przerwę i wykorzystaj ją naprawdę dobrze, szczególnie na nowym myśleniu o sobie i rozwoju siebie. 

 
Oczywiście te 4 metody to nie wszystko. Jeżeli znasz inne to bardzo dobrze, bo te 4 właśnie udoskonalają to co już masz. Jeśli nie znałeś żadnych a te 4 to Twoje pierwsze to dobra wiadomość, że one wystarczą aby się zmienić już teraz. Zrób sobie teraz takie ćwiczenie:
 
 1.Stwórz obraz siebie na koniec roku. Kim chcesz być? Wypisz 10 pierwszych skojarzeń, które przychodzą Tobie do głowy na swój temat.
 2.Ustal sobie ile razy powinno Ci się udać dochować postanowienia? A na ile przerw możesz sobie pozwolić w tygodniu, miesiącu. Warto sobie to odnotowywać w kalendarzu, notatniku w telefonie lub na kartce papieru w notesie, który trzymasz przy łóżku.
 3.Stwórz miejsce lub po prostu „słoik sukcesów i szczęścia” do którego będziesz wrzucał momenty, które będą dowodem sukcesów lub i szczęścia. Postaw go przy łóżku albo na biurku w biurze. Możesz go trzymać w szufladzie  jak tabletki od „bólu głowy”.
 4.Napisz swoje myśli o sobie, o innych, o świecie, które korelują z Twoją nową tożsamością. Kim się zaczynasz stawać? Kim chcesz być? Jak Twój zespół pracowników ma Ciebie postrzegać? Co czyni Ciebie lepszym szefem co dnia? Jakim partnerem w związku chcesz być? Po czym druga połówka w związku to odczuje?

 

 Autor: Wojciech Grzybowski

O firmie

IMG 0291 1

 

 

SZKOLENIA DLA FIRM to nasza specjalność.

Stale przygotowujemy NOWEciekawe programy szkoleniowe.

 

Zapraszamy serdecznie do kontaktu i przesyłania zapytań odnośnie SZKOLEŃ I COACHINGÓW

 

 

Najpewniejszym sposobem na uniknięcie porażki jest determinacja, by osiągnąć sukces.

Brian Tracy

Ludzie są dokładnie tak szczęśliwi, jak myślą, że są.

Lincoln

Do wielkich osiągnięć przez wąskie ścieżki.

Wiktor Hugo

Jeśli chcesz zmienić owoce, musisz najpierw zmienić korzenie. Jeśli chcesz zmienić to, co widać, musisz najpierw zmienić to, czego nie widać.

T. Harv Eker

Nigdy, nigdy, nigdy, nigdy się nie poddawaj.

Winston Churchill

Żadne zadanie nie jest szczególnie trudne, jeśli podzielisz je na mniejsze podzadania.

Henry Ford

Największym błędem, jaki możemy kiedykolwiek popełnić w życiu jest myślenie, że pracujemy dla kogokolwiek innego niż dla siebie.

Brian Tracy

Sukcesy w życiu, jeśli w ogóle stają się naszym udziałem, przychodzą pomimo naszych lęków i obaw, a nie dzięki nim.

Richard Carlson

Puste kieszenie nigdy nie powstrzymały nikogo przed podjęciem działania. Mogą to zrobić tylko puste głowy i puste serca.

Brian Tracy

Sukces polega na tym, że zdobywa się to, co się chciało. Szczęście polega na tym, że podoba się to co się ma.

Elbert Hubbard

Aby więcej zarabiać musisz się więcej nauczyć.

Brian Tracy

Konwencjonalny pogląd jest po to, by ochronić nas od bolesnej pracy zwanej myśleniem.

Brian Tracy

Sukces jest stopniowym osiąganiem wcześniej określonego i zaplanowanego, wartościowego celu.

Jackson Brown

Jeśli twoja motywacja, żeby zdobyć pieniądze lub odnieść sukces, wynika z niekorzystnego dla ciebie źródła, takiego jak lęk, złość czy potrzeba sprawdzenia się, pieniądze nigdy nie przyniosą ci szczęścia.

T. Harv Eker

Powtórzyć sukces jest jeszcze trudniej niż odnieść go po raz pierwszy.

Margot Fonteyn

Prowadzenie biznesu bez reklamy jest jak puszczanie oka do dziewczyny po ciemku. Nikt, poza nami nie wie, co robimy.

Stuart Henderson

Trzeba się nauczyć ponosić porażki. Nie można stworzyć nic nowego, jeżeli nie potrafi się akceptować pomyłek.

Charles Knight

Sukces jest czymś, co przyciągasz poprzez to, kim się stajesz.

Brian Tracy

Większość nieszczęść jest rezultatem niewłaściwego wykorzystania czasu.

Brian Tracy

Poświęcaj tyle czasu na ulepszanie siebie, byś nie miał go na krytykę innych.

Brian Tracy

Sztuka życia polega na tym, by cieszyć się małym, a wytrzymywać najgorsze.

William Hazlitt

Doświadczenie jest czymś, co dostajesz, kiedy nie dostajesz tego, czego chcesz.

Brian Tracy

Sukces nigdy nie jest efektem słomianego zapału" — tu trzeba przejść przez prawdziwy ogień.

Francoise Sagan

Potykając się, można zajść daleko; nie wolno tylko upaść i nie podnieść się.

Goethe

Liczy się nie to, co masz, ale co robisz z tym, co masz.

Brian Tracy

Wykorzystaj czas na doskonalenie się poprzez czytanie dzieł innych ludzi, aby łatwo osiągnąć to, na co oni ciężko pracowali.

Brian Tracy

Twoje dochody mogą urosnąć tylko tyle, ile ty!

T. Harv Eker

Standardowa edukacja zapewni Ci przeżycie. Samokształcenie – fortunę.

Brian Tracy

Sukces odniesiesz tylko wtedy, gdy sam poszukasz okoliczności, jakie ci odpowiadają; Jeśli nie zdołasz ich znaleźć, stwórz je sobie.

George Bernard Shaw

Wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć.

Napoleon Hill

Będziecie biedni tylko wtedy, gdy poddacie się. Najważniejszą rzeczą jest to, że coś zrobiliście.

Kiyosaki

Nie sądzę, by ktokolwiek urodził się ze smykałką do handlu. Za to każdy z nas ma szansę zostać tym, kim zechce.

Frank Bettger

Nie można się wznieść powyżej swoich sukcesów ani upaść niżej.

Sarah Bernhardt

Twój charakter jest twoim najważniejszym atutem, dlatego powinieneś nad sobą pracować przez całe życie.

Brian Tracy

Jeśli jesteś dobrą piłką, to im silniej cię uderzą, tym wyżej się wzniesiesz.

Tristan Bernard

W każdej firmie jest miejsce dla kogoś, kto ma wyraźny plan działania, który przyniesie jej korzyść.

Brian Tracy

Bez Twojego pozwolenia nikt nie może sprawić, że poczujesz się gorszy.

Brian Tracy

Sukces to drabina, po której nie sposób wspiąć się z rękami w kieszeniach.

Elias Canetti

W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa - nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość.

Budda

Musimy żeglować czasem z wiatrem, czasem pod wiatr, ale żeglować, nie dryfować ani stawać na kotwicy.

Oliver Wendell Holmes

Nie musisz odnosić sukcesów ciągle, lecz tylko wystarczająco często.

Wiktor Hugo

Poddający się – nigdy nie wygrywa, a wygrywający – nigdy się nie poddaje.

Brian Tracy

Najpierw postaraj się być wartościowym człowiekiem. Sukces nadejdzie sam.

Brian Tracy

Twoje życie staje się lepsze tylko kiedy Ty stajesz się lepszym.

Brian Tracy

Jesteś jedyną osobą na świecie, która może wykorzystać Twój potencjał.

Zig Ziglar

Najlepszy sposób na osiągnięcie sukcesu to postępować według rad, które dajemy innym.

Harold Taylor

Twój los zależy od Twoich nawyków.

Brian Tracy
ikona kontaktikona biblioteka szkolenikona trenerzy

Dla handlowców

Intensywny rozwój rynku, wzrost świadomości klienta, wzmożona konkurencyjność oraz funkcjonowanie w klimacie stałego trendu kryzysowego zmuszają do podejmowania działań związanych z ciągłym udoskonalaniem warsztatu handlowego, pozwlającego utrzymać wzrost efektów sprzedażowych z zyskiem. Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszego bogatego doświadczenia w tym zakresie i wzięcia udziału w naszych propozycjach szkoleniowych.

Dla menedżerów

Szkolenia dla menadżerów to dynamiczne warsztaty kształtujące kompetencje w duchu menadżera przewodzącego swoimi pracownikami i całą organizacją. Program szkoleń zainspirowany jest narastającymi potrzebami kształtowania właściwych postaw przełożonego , szefa, dojrzałego lidera od którego wymagana jest umiejętność radzenia sobie z wyzwaniami, problemami i narastającymi zmianami. Szczególnie rekomendujemy nasz autorski kompleksowy cykl szkoleń.

Dla trenerów

Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszych szkoleń trenerskich, które szczególnie rekomendujemy zespołom trenerów wewnętrznych, menadżerom aktywnie rozwijających kompetencje swoich pracowników oraz mennadżerom pojektów, którzy wymagają podniesienia kompetencji dydaktycznych oraz medialnych. Mocną stroną naszych szkoleń jest warsztatowy, praktyczny, interaktywny oraz dynamiczny charakter, ukierunkowane na zdobywanie wiedzy…

DEVELOPMENT / ASSESSMENT CENTRE

Rekomendujemy Państwu skorzystanie z naszych działań wspierających diagnozę potencjału pracowników oraz ich efektywności pracy. W palecie naszych działań mamy kilka narzędzi w tym min. Development Center, Assesment Centre.

Jesteś tutaj:

Business Training

> Coaching on the job training

Coaching i szkolenia

TO NASZA SPECJALNOŚĆ!

Kilkanaście lat doświadczenia w branży szkoleniowej, intensywna współpraca z naszymi klientami – szczególnie w okresie poważnych zmian w latach 2009 i 2010 – pozwalają nam 

 

wyciągnąć jasne wnioski. Najskuteczniejszą formą rozwoju przedsiębiorstwa oraz jego pracowników i kadry zarządzającej są bezpośrednie szkolenia biznesowe w terenie, którym towarzyszy coaching dla firm i stałe wsparcie dialogiem strategicznym menadżerów.

Organizując od wielu lat szkolenia biznesowe wypracowaliśmy indywidualną, sprawdzoną metodę – On The Job Traning, czyli trening w miejscu lub na terenie pracy. Działania tego rodzaju przeprowadzamy dla przedsiębiorców z Wrocławia oraz pozostałej części województwa dolnośląskiego. Chętnie też odpowiadamy na zaproszenia z innych regionów Polski. Metoda On The Job Training przyczyniła się do największych progresów w rozwoju kompetencji i zapewniła rzetelne wsparcie w codziennym realizowaniu celów strategicznych oraz rozwiązywaniu problemów, co potwierdzi każdy z naszych Klientów w tym roku.

Wypracowana przez nas technika On The Job Training opiera się na połączeniu coachingu, konsultacji dla firm z superwizją, a wszystko to odbywa się w trakcie dnia pracy – podczas spotkań menadżerskich oraz handlowych w terenie. Kurs realizowany jest „na żywo” w realnych sytuacjach w miejscu pracy. Taka forma szkolenia, oparta na coachingu, gwarantuje stale wysoki poziom zaangażowania uczestnika. Ponadto wzmacnia dialog strategiczny w zakresie samorozwoju oraz przyczynia się do uwolnienia u pracownika efektu wewnętrznej motywacji i chęci osiągania lepszych rezultatów.

Niewątpliwą korzyścią metody On The Job Training jest stały uczestniczenie pracownika w normalnym funkcjonowaniu przedsiębiorstwa – udział w szkoleniu jest równoznaczny z codziennym wykonywaniem obowiązków.

Czytaj więcej: Coaching i szkolenia

Wojciech Grzybowski

kom. 502 304 567

 

Siedziba firmy:

ul. Imbirowa 13A

54-066 Wrocław

NIP: 6181595565
biuro@bt.edu.pl

rzetelna firmazachodnia izba gospodarczastandardpifs

business training | metody szkoleniowe | biblioteka szkoleń | trenerzy | strefa fana | referencje | galeria | kontakt

ul. Imbirowa 13a | 54-066 Wrocław | tel. 501 10 44 26 | tel. 502 30 45 67 | NIP 618 159 55 65 |

Copyright © 2009-2013 Business Training. Realizacja ErNEt - strony internetowe Wrocław.