Nowoczesny model obsługi klienta

Biblioteka Szkoleń

> Nowoczesny model obsługi klienta

Tytuł szkolenia: Nowoczesny model obsługi klienta
Czas realizacji: 8 h dydaktycznych
Szkolenie dla działów: sprzedaży, obsługi klienta, zarządu, personalny, produkcji
Szkolenie dla: handlowców, menadżerów, trenerów, finansistów

W związku z zainteresowaniem szkoleniami otwartymi, tak na dobry początek roku 2018 organizujemy grupę szkoleniową którą poprowadzi trener, coach Wojciech Grzybowski

Termin szkolenia 27 luty 2018 r, Wrocław ul. Stabłowicka

Szkolenie pt.: "Nowoczesny model sprzedaży"

Czas realizacji: 8 h dydaktycznych, godziny szkolenia 8:30-17.00

Koszt inwestycji dla 1 osoby to 760 zł netto lub w wersji z działaniami wzmacniajacymi w formie 2 godzinnego indywidualnego coachingu przez scype w cenie 960 zł  netto.

Model SPIN to transformacja standardowego podejścia do klienta i zmiana ścieżki sprzedaży od badania potrzeb do finalizacji na dialog oparty na partnerstwie, naturalności, uważności oraz emocjach klienta. Model SPIN wzmacnia relacje z klientem poprzez świadomą komunikację oraz buduje zaangażowanie klienta do dokonania zakupu.

Celem szkolenia jest:

• Wypracowanie różnic między standardowym procesem sprzedaży a modelem SPIN.
  • Zmiana przekonań ograniczających o kliencie, sprzedaży i komunikacji z klientem.
  • Nabycie umiejętności prowadzenia spotkania z klientem przy wykorzystaniu modelu SPIN
  • Poznanie kluczowych założeń, które budują zaufanie klienta, angażują go w proces zakupowy i wywołują efekt podjęcia ostatecznej decyzji.
  • Zbudowanie świadomości roli emocji w procesie zakupowymi i nabycie umiejętności kreowanie emocji wspierających sprzedaż.

Po szkoleniu uczestnicy będą wiedzieli jak:

• przeprowadzić rozmowę według modelu SPIN,

• zadawać pytania i budować naturalną, swobodną rozmowę z klientem ukierunkowaną na finał zakupowy,

• reagować na opór, wątpliwości i negatywne emocje klienta,

• wizualizować i wzmacniać atrybuty oraz wartość oferty, pracować z ceną i wartością oferty

MODUŁ I: Postawa i przekonania wzmacniające i ograniczające efektywność sprzedażową.

• Stary a nowy model sprzedaży SPIN
  • Potrzeby klientów, rynku i sprzedawców na przestrzeni lat 90, XXI wieku i trendy na przyszłość
  • Rola sprzedawcy - czynniki sukcesu w sprzedaży na rynku o wzmożonej konkurencyjności

MODUŁ II. Model SPIN

• Komunikacja z klientem - najważniejsze założenia budujące zaufanie, zaangażowanie i relacje z klientem
  • Zadawanie pytań modelem LEJKA

Wyższy poziom pytań według modelu SPIN

• Praca na problemie vs praca na potrzebach
  • Zasady towarzyszące prowadzeniu rozmowy z klientem w tym zasada POCO
  • Mapowanie motywów wpływających na decyzje o zakupie

MODUŁ III. Emocje - kluczowy czynnik oddziaływania na decyzje.

• ABC o emocjach klienta - dlaczego warto je znać?
  • Jak kreować i oddziaływać na emocje?
  • Emocje podczas dylematów, watpliwości, zastrzeżeń
  • Modele radzenia sobie z wątpliwościami i zastrzeżeniami Klienta.

MODUŁ IV. Cena a wartość - jak rozmawiać o kosztach inwestycji klienta.

• 10 metod rozmowy o cenie
  • Pokazywanie wartości i korzyści oferty
  • Rozmowa o cenie oferty okazją do dopięcia targu

W cenie warsztatu:

certyfikat ukończenia szkolenia

materiały szkoleniowe

obiad

kawa, herbata w czasie szkolenia

Oczywiście wystawiamy fakturę.

Zapraszam do kontaktu pod numerem telefonu: 501 104 426

Agnieszka Grzybowska

Koordynator organizaci szkoleń