Sztuka perswazji i pozytywnego wpływu społecznego w biznesie

Biblioteka Szkoleń

> Sztuka perswazji i pozytywnego wpływu społecznego w biznesie

Tytuł szkolenia: SZTUKA PERSWAZJI I POZYTYWNEGO WPŁYWU SPOŁECZNEGO W BIZNESIE
Czas realizacji: 16 – 32 h dydaktycznych
Szkolenie dla działów: sprzedaży, obsługi klienta, zarządu, personalny

Szkolenie dla: handlowców, menadżerów, trenerów

Natura dała nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język po to, abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili.

Sokrates

Korzyści dla uczestnika po szkoleniu:

• OKREŚLĄ własny, dominujący styl komunikacji z klientem,
  • Nauczą się DOBIERAĆ odpowiedni styl w zależności od typu partnera biznesowego i jego metaprogramu,
  • UŚWIADOMIĄ sobie ważne aspekty sprzedaży i negocjacji zwiększających skuteczność i zapobiegających porażkom,
  • BĘDĄ znać reguły wpływu społecznego oraz meta-programy swoich partnerów - dealerów,
  • SKONFRONTUJĄ własne praktyki w zakresie sprzedaży i negocjacji handlowych z rozwiązaniami proponowanymi przez trenera oraz pozostałymi uczestnikami grupy,
  • WZMOCNIĄ własną postawę pewnego siebie sprzedawcy – negocjatora, który wzbudza AUTORYTET i buduje ZAUFANIE,
  • Będą potrafić wykorzystać REGUŁY WPŁYWU SPOŁECZNEGO w prowadzeniu rozmów WINDYKACYJNYCH,
  • ROZPOZNAWAĆ SUBIEKTYWNY ŚWIAT swoich partnerów – dealerów i dostosowywać formę prezentowania oferty do nich.
  • nabędą umiejętność IDENTYFIKACJI popełnianych błędów w komunikacji interpersonalnej,
  • NAUCZĄ SIĘ radzić z wpływem - obrona przed manipulacją,
  • ROZWINĄ kompetencje handlowe.

MODUŁ I: ALCHEMIA KONTAKTU

• Postawa lidera biznesu. Teoria Douglasa McGregora
  • 5 stylów w kontaktach biznesowych - diagnoza
  • Budowanie kontaktu psychologicznego, fundamentem pozytywnego wpływu na rezultaty rozmowy
  • Tworzenie zaufania i zjednywania sobie ludzi w 5 krokach
  • Metody pozyskiwania klientów i partnerów biznesowych na rynku nasyconym a efekt „WOW"
  • Czynniki sukcesu w rozmowie z partnerem biznesowym

MODUŁ II: SZTUKA REGUŁ WPŁYWU SPOŁECZNEGO

• 6 zasad zanim zrozumiesz reguły wpływu społecznego
  • Autorytet w biznesie - Jak przedstawiać SIEBIE, FIRMĘ I PRODUKT?
  • Budowanie relacji biznesowych a reguła wzajemności
  • Bezpieczna czy niebezpieczna konsekwencja czyli wszystko o „stopie w usta"
  • Społeczny dowód słuszności i technika obiektywnej słuszności
  • Handel oparty jest na sympatii i efekcie lubienia – prawda, czy fałsz?
  • Zasada niedostępności i sztuka zwiększania popytu

MODUŁ III: METAPROGRAMY DROGĄ DO SPRAWNIEJSZEJ KOMUNIKACJI Z KLIENTEM

Jeżeli istnieje jeden sekret sukcesu, to jest to umiejętność przyjmowania cudzego punktu widzenia i patrzenia z tej perspektywy z równą łatwością jak z własnej.

• Teoria budowy mózgu podstawą do zrozumienia zasad perswazji
  • Kryteria podejmowania decyzji a poziomy potrzeb (świadomych, podświadomych i nie świadomych)
  • Alchemia prezentacji zwiększającej siłę perswazji
  • Metaprogramy, typy osobowości i ich reakcje emocjonalne w sytuacjach trudnych.
  • Metaprogram podobieństwa i różnice – trybem wyboru klienta
  • Metaprogram autorytet wewnętrzny i zewnętrzny – trybem podejmowanych decyzji
  • Metaprogram dążenie i unikanie – trybem motywacji do działania

Metody pracy:

• Szkolenie ma charakter warsztatowy w otwartym klimacie z poczuciem humoru, z przewagą ćwiczeń interaktywnych, indywidualnych i grupowych, nakłaniających do refleksji oraz aktywnego udziału
  • Trener pracuje na realnych sytuacjach z życia zawodowego w biznesie. Uczestnicy odnoszą się do własnych doświadczeń.
  • Trener wykorzystuje nowoczesne metody szkoleniowe: ćwiczenia indywidualne i grupowe, analizy przypadków, symulacje - „role – play", oparte na odgrywaniu zaaranżowanych sytuacji biznesowych a następnie ich omawianiu, kwestionariusz dotyczące autoanalizy meta programów, znajomości zjawisk wpływu społecznego, dyskusja moderowana przy wsparciu mediów flipchart, prezentacja multimedialna, mini wykład.
  • Dodatkowo zaprezentowane będą urywki filmów, mające charakter inspiracji i pobudzenia do dyskusji